מכון הכנה למבחני מיון לעבודה - מכון הדר: הגיע מוכן לכל מבחן! - הכנה לתעשיה אווירית
 

הכנה למבחני מיון לעבודה

 
תהליך ההכנה במכון הדר 
תהליך ההכנה מתחיל מפגישה אישית עם המועמד שמטרתה הכרות עמו, בדיקת הצרכים ותיאום ציפיות.

במהלך הפגישה נבנית תוכנית הכנה אישית המתאימה לפרופיל התפקיד והמכון אליו הוא מופנה .
למכון הדר ניסיון רב כ- 20 שנים בהכנות המותאמת לכל המבחנים, מרכזי הערכה  למנהלים ותפקידים בכירים ולכל תהלכי המיון המתקיימים בכל המכונים בארץ.

כיום קיימים מספר לא מועט של מכונים העוסקים בתחום מיון והתאמת עובדים למערכת. קיימים המכונים הגדולים יותר והמובילים,  וכן מכונים קטנים יותר ייחודיים לסוגי תפקידים שונים, וכן מכונים פרטיים המנוהלים על ידי איש מקצוע אחד.

בנוסף קיימים מספר מרכזי הערכה של גופים ממשלתיים כגון : לשכות קליטה וגיוס של משטרת ישראל, שרות בתי הסוהר -  שב"ס,  ומרכזי הערכה של נציבות המדינה.

לעיתים  קרובות המועמד יופנה למרכז הערכה פנימי של ארגון גדול אשר מבצע את תהליך המיון וההתאמה בתוך הארגון. במצב כזה, הארגון משתמש במערכות מבחנים ואנשי מקצוע  פנימיים, או שנעזר באנשי מקצוע ומערכות מבחנים מגופים מקצועיים חיצוניים. כגון: חברת חשמל, אינטל, אלביט, מרכז מדעי ההתנהגות בצה"ל.
 

רשימה חלקית של המכונים:
מכון פילת, מכון אדם מילוא, מכון קינן שפי, נציבות המדינה,  גישה שונה, שמשון פולימר, מכון ביפ, פסגות, אריאלי, טופ-שיא  וכו' 
(בהמשך ראה פירוט של כל מכון ואיזה  ארגונים מקצועיים הוא מייצג) .

המועמד מתחיל את התהליך בהתנסות חווייתית הזהה ליום המבחנים שאותו יבצע במכון שאליו הוא מופנה. 

ההתנסות וביצוע המבחנים  נמשכת כ- 8 שעות  .
תהליך ההכנה המלא הינו תהליך המורכב מארבעה חלקים :
 1. ביצוע מבחני אישיות
 2. ביצוע המבחנים פסיכומטריים, מבחני ידע וחשיבה
 3. סימולציה של ראיון אישי
 4. השתתפות בדינאמיקה קבוצתית
בסיום ביצוע ארבעת החלקים הנ"ל המועמד מתחיל בתהליך המשובים וההדרכה המקצועיים.
 1. משוב על  מבחני האישיות ניתוח מבחני האישיות, מתן משוב והדרכה מקצועית הפסיכולוג מנתח את מבחני האישיות ההשלכתיים ונותן משוב מקצועי כיצד למלא באופן נכון ומכוון את המבחנים ההשלכתיים, המשקפים את רמת התאמתו של המועמד לתפקיד אליו הוא מיועד. המשוב כולל גם התייחסות למבחן  "דואר נכנס" לבכירים ולמועמדים לתפקידי ניהול.
   
 2. סימולציה של ראיון עם פסיכולוג תעסוקתי מומחה. סימולציה המדמה את הראיון אשר יתקיים במכון המיון, תוך הדרכה לגבי התכנים והכישורים הרלוונטיים לפרופיל התפקיד.
   
 3. משוב על ההשתתפות בדינאמיקה קבוצתית.  פסיכולוגים תעסוקתיים, ואנשי מקצוע מתחום מדעי ההתנהגות ישקפו למועמד את רמת השתתפותו בדינאמיקה  הקבוצתית. הם יבחנו האם המועמד מגלה כוחות מתאימים להתמודדות עם האתגרים המקצועיים העומדים בפניו, ועם דרישות התפקיד אליו הוא נבחן, תוך התייחסות לנקודות התורפה ומתן המלצות לשיפור התפקוד.
   
 4. משוב על מבחני החשיבה והמבחנים הפסיכומטריים.  לאחר שנבדקו תוצאות המבחנים שביצע,  יקבל המועמד הדרכה מקצועית המתבצעת על ידי מאבחנות בעלות ידע וניסיון רב בהקניית כלים, טכניקות ושיטות כיצד לענות על המבחנים בצורה נכונה ובזמן המתאים.
כמה זמן נדרש על מנת להגיע מוכן למבחנים?

במכון הדר משך התרגול הוא ללא הגבלת זמן. התרגול יכול להימשך עד מועד המבחן, או עד שהמועמד מרגיש מוכן למבחן. ההדרכה מתבצעת כמובן באופן אישי .

מומלץ להקדיש לתהליך הכנה רציני לפחות פרק זמן של יומיים או שלושה. 

יום לביצוע המבחנים בהתנסות חוויתית הזהה ליום המיון במכון אליו הוא מופנה .

יום למשובים והדרכה הכולל: תרגול מבחני הידע. קבלת משוב על מבחני האישיות, סימולציה של ראיון אישי, ומשוב והדרכה לגבי ההשתתפות בדינאמיקה הקבוצתית.

יום נוסף לתרגול ושיפור מבחני האישיות בהתאם להמלצות של הפסיכולוג ותרגול של מבחני הידע והחשיבה.

כמובן שניתן לבנות תוכנית אישית ומותאמת על פי הצרכים של כל מועמד.

ניתן  גם לבצע הכנה קצרה וממוקדת, הכנה בת יום אחד בלבד
תהליך הכנה קצרה וממוקדת בת יום אחד – הכנה של הרגע האחרון !!
הדגש בתהליך הקצר יהיה על מבחני האישיות, הראיון האישי והדינאמיקה הקבוצתית. מתן הדרכה מכוונת וממוקדת למבחני הידע להמשך תרגול באופן עצמאי, באמצעות ערכת המבחנים הממוחשבת שתעמוד לרשות המועמדים לתרגול ובהתאם לזמן שעומד לרשותם.
 
הכנה נכונה והדרכה מקצועית על כל המבחנים מקנה למועמד את תחושת הביטחון והידע ומפחיתה במידה ניכרת  את תחושת הלחץ והחרדה. וכןמאפשרת לנבחן לענות בצורה נכונה על כל המבחנים ומהווה נקודת זינוק גבוהה הרבה יותר בהגיעו למבחן האמיתי.
 

 
צרו קשר 
צרו קשר 
סניף חיפה
שד' ההסתדרות 25, מפרץ חיפה
בניין הסיטי מול, צמוד למרכזית המפרץ
ותחנת רכבת לב המפרץ

טלפון: 04-8419449 

מפת הגעה

סניף תל-אביב
פלאפון: 052-6494042/ 053-2296042
 
צלצל עכשיו לקבלת ייעוץ ורכישת ערכת מבחנים פסיכוטכניים באינטרנט התואמת למכון ולתפקיד שהינך מוזמן אליו