הכנה למבחני מיון לחברת רפאל - מכון הדר: הגיע מוכן לכל מבחן!

הכנה למבחני מיון לרפאל

הכנה לחברת רפאל

רוצה להצליח במבחני המיון לחברת רפאל?   
למכון הדר ערכת הכנה מקצועית המותאמת במיוחד בשבילך מבחינת רמת הקושי והנושאים
שיופיעו בבחינה. תרגול בערכה משפר את סיכוייך לעבור בהצלחה את המבחנים ולהגיע ברוגע
וביטחון ליום הבחינה. הלימוד אצלנו יאפשר לך מפגש עם סוגי השאלות, ויגביר את יכולתך
לעמוד בזמנים. אנו מזמינים אותך לקבל את הכלים והמיומנויות שרכשנו לאחר ניסיון וידע רב
בתחום, מכון הדר – מלווים אותך להצלחה!

 • ערכת הכנה אינטרנטית אונליין
 • הכנה בכיתת לימוד קטנה עם מאבחן מנוסה
 • מומלץ לשלב את ההכנה בכיתה יחד עם ערכת ההכנה הביתית. 

על חברת רפאל ותהליך המיון
חברת רפאל-מערכות למידה מתקדמות בע"מ, היא חברה העוסקת בפיתוח וייצור אמצעי לחימה מתקדמים. החברה נוסדה בשנת 1948 כארגון מחקר ופיתוח לאומי.
רפאל מונה כ-6000 עובדים והינה אחד המעסיקים הגדולים ביותר בצפון הארץ. החברה מציעה לעובדיה אפשרויות תעסוקה בסביבת עבודה טכנולוגית מתקדמת ומאתגרת, ובטחון תעסוקתי לאורך זמן.
חברת רפאל פרושה בארבעה אתרים ברחבי הארץ: מכון דוד (באזור הקריות), מכון לשם (בגליל), מכון הגבעה (בגבעתיים) ומכון שדמה (אתר הניסויים של רפא"ל במצפה רמון). כמו כן, לרפאל נציגויות בעולם: סיאול, דלהי, קנברה, לונדון, פרנקפורט, מדריד, ניו יורק, וושינגטון, ברזיליה.
כחלק מתהליך המיון לחברה, מתבצעים מבדקי התאמה במכון מיון חיצוני, לרוב אדם מילוא, קינן שפי, או פילת.

מבדקי ההתאמה נמשכים בדרך כלל יום שלם (7-9 שעות) וכוללים מבחני מיון מסוגים שונים:
 
 
 • מבחנים פסיכוטכניים: אשר בוחנים את כישורי החשיבה, הניתוח וההסקה של המועמד, את יכולתו להבין ולפתור בעיות, עקיבה אחר פרטים, תפיסה מרחבית ועוד. לרוב, אלו יהיו מבחנים של לוגיקה צורנית, לוגיקה כמותית, לוגיקה מילולית, תרשימים ועוד.
 • מבחני אישיות: מבחנים הבוחנים נטיות אישיותיות ואופן התייחסות המועמד למצבים חברתיים שונים, וכוללים מבחנים השלכתיים כגון שאלונים, השלמת משפטים, העתקת צורות ועוד.
 • ראיון עם פסיכולוג תעסוקתי: בראיון מציג המועמד את הרקע, הנתונים והשאיפות שלו, נשאל לגבי המסלול האישי שעבר, ההכשרה והניסיון התעסוקתי שצבר, לגבי העדפותיו ומטרותיו בהקשרים שונים ולגבי התפקיד אליו הוא מועמד.
 • דינאמיקה קבוצתית: מבחן קבוצתי המשקף את כישוריו התפקודיים של המועמד באינטראקציה בקבוצה, וכן יכולות התמודדות שונות של המשתתף.
 • מבחן "דואר נכנס" לבכירים ולמועמדים לניהול.
יום האבחון וסוגי המבחנים תלויים בפרופיל התפקיד של המועמד ושל מכון המיון.

תהליך ההכנה במכון הדר למבחני המיון בחברת רפאל כולל:

א. לימוד מבחני החשיבה (מבחנים פסיכוטכניים): לאחר ביצוע המבחנים ובדיקת תוצאות המבחנים, יקבל המועמד הדרכה מקצועית המתבצעת על ידי מאבחנים בעלי ידע וניסיון רב בהקניית כלים, טכניקות ושיטות כיצד לענות על המבחנים בצורה נכונה ובזמן המתאים. במקביל יקבל המועמד ערכת מבחנים ממוחשבת לתרגול נוסף בבית.
ב. ביצוע מבחני אישיות בהתאם לתפקיד הנדרש. לאחר שהפסיכולוג מנתח את מבחני האישיות ההשלכתיים הוא נותן משוב מקצועי כיצד למלא באופן נכון ומכוון את המבחנים ההשלכתיים כך שיביאו לידי ביטוי בצורה נכונה ומקצועית את רמת התאמתו של המועמד לתפקיד אליו הוא מועמד. המשוב כולל גם התייחסות למבחן "דואר נכנס" לבכירים ולמועמדים לניהול.
ג. סימולציה של ראיון עם פסיכולוג תעסוקתי מומחה. סימולציה המדמה את הראיון אשר יתקיים במכון אדם מילוא, פילת או קינן שפי, תוך הדרכה לגבי תכנים וכישורים הרלוונטיים לפרופיל התפקיד. הפסיכולוג מדריך את המועמד כיצד לבצע את הראיון בצורה הנכונה והמשכנעת ביותר תוך התייחסות מצד אחד לחוזקות המועמד ולמינופן, ומצד שני לשיקוף נקודות התורפה ומתן כלים להתמודדות. כמו כן, תתבצע התייחסות לתקשורת הבלתי מילולית במהלך הראיון.
ד. השתתפות בדינמיקה קבוצתית. התנסות בתרגילים קבוצתיים משותפים, ובהמשך קבלת משוב על-ידי פסיכולוגים תעסוקתיים, ואנשי מקצוע מתחום מדעי ההתנהגות אשר יבדקו האם המועמד מגלה כוחות מתאימים להתמודדות באתגרים המקצועיים העומדים בפניו ובדרישות התפקיד אליו הוא נבחן, תוך התייחסות לנקודות התורפה והמלצות לשיפור התפקוד.


השלבים בקבלה לרפאל
 • ראיון טלפוני – ביצוע תיאום ציפיות ראשוני והשלמת פרטים אישיים.
 • ראיון מקצועי – בחינת ההתאמה המקצועית של המועמד לתפקיד, נערך על ידי נציג מקצועי ונציג משאבי אנוש.
 • מבדקי התאמה במכון מיון: מבדקי התאמה במכון מיון חיצוני, כגון אדם מילוא, קינן שפי או פילת, הנמשכים כיום שלם. המבדקים כוללים מבחני מיון מסוגים שונים: מבחנים פסיכוטכניים, דינמיקה קבוצתית, מבחני אישיות וראיון אישי עם פסיכולוג תעסוקתי.
 • בדיקת התאמה ביטחונית – מילוי שאלון אישי על מנת לקבוע את ההתאמה הביטחונית, ומעבר תחקיר בעל פה ביחידת הביטחון לצורך קבלת סיווג בטחוני מתאים.
 • כשירות רפואית – ביצוע בדיקות רפואיות הכוללות בדיקה של רופא המשפחה ורופא החברה במידת הצורך, בהתאם לעיסוק העתידי.
 • תנאי העסקה – תיאום על תנאי העסקה עם המועמד, באמצעות פגישה אישית עם מנהלת משאבי אנוש ביחידה הרלוונטית.


במכון הדר אנשי מקצוע בעלי ידע וניסיון רב בתחום, יסייעו לכם להביא לידי ביטוי בצורה מקצועית ונכונה את היכולות והכישורים הרלוונטיים לכל תפקיד ולהגיע מוכנים לכל מבחן ולכל מרכז הערכה.  

הייחודיות במכון הדר הינו ביחס האישי, הסבלני, האכפתי, התומך, המכוון, המדריך והמלמד, הניתן לכל מועמד שמגיע לבצע את תהליך ההכנה.
 


 
צרו קשר 
צרו קשר 
סניף חיפה
שד' ההסתדרות 25, מפרץ חיפה
בניין הסיטי מול, צמוד למרכזית המפרץ
ותחנת רכבת לב המפרץ

טלפון: 04-8419449 

מפת הגעה

סניף תל-אביב
פלאפון: 052-6494042/ 053-2296042
 
צלצל עכשיו לקבלת ייעוץ ורכישת ערכת מבחנים פסיכוטכניים באינטרנט התואמת למכון ולתפקיד שהינך מוזמן אליו