מכון הכנה למבחני מיון לעבודה - מכון הדר: הגיע מוכן לכל מבחן! - הכנה לריאיון עבודה מקוון

בעקבות משבר הקורונה חברות רבות עברו לבצע ראיונות עבודה בצורה מקוונת, לרוב דרך זום.

ריאיון במתכונת כזו נראה אולי קל יותר מריאיון פרונטלי אבל הוא מציב בפני מועמדים אתגרים שלא היו קיימים בעבר בנוסף ללחץ שכרוך בריאיון סטנדרטי. לאתגרים אלו רצוי להיערך מראש על מנת לא להפסיד תפקיד שרציתם בגלל חוסר הבנה של אופן ההתנהלות בריאיון מסוג זה.
בעמוד זה ריכזנו עבורכם את מה שצריך על מנת להתכונן לריאיון מקוון, מספר טיפים לראיון מוצלח ומידע שאנו במכון הדר מעניקים לכם על מנת שתעברו את הריאיון בצורה מוצלחת ותקבלו את התפקיד שאתם רוצים. אם יש לכם שאלות נוספות, אתם מוזמנים לכתוב למייל:avi.hadar@gmail.com  או להתקשר לטלפון 04-8419449.
 
 
הבדלים בין ריאיון פרונטלי ומקוון

ריאיון אישי מקוון כולל את כל האתגרים המוכרים לנו מראיונות פרונטליים: הוא מחייב אותנו להציג את עצמנו בצורה ברורה ועניינית, להבליט את החוזקות שלנו, להתעמת עם שאלות קשות, לענות בפירוט ולהפגין ביטחון עצמי וגישה חיובית. אלא שנוסף על אתגרים אלו, הוא מציב לפנינו כמה אתגרים חדשים, שאינם קיימים בריאיון פנים אל פנים, ושמחייבים תשומת לב והכנה מיוחדת מראש.
 
אחד האתגרים העיקריים קשור לסביבה שבה הריאיון מתקיים - ריאיון מקוון מתקיים בבית, ולא בסביבה המקצועית, ולכך יכולה להיות השפעה ניכרת על המהלך התקין שלו. רעשים חיצוניים, תאורה לא מתאימה, הפרעות מצד בני משפחה אחרים והרקע הנמצא מאחוריכם בעת הריאיון עלולים להסיח את דעתכם ולהשפיע על המראיין וכך לפגום ברושם שתותירו עליו.
 
אתגר נוסף נוגע לעובדה שהריאיון אינו מתקיים פנים אל פנים אלא מול מצלמה. רובנו לא רגילים לדבר מול מצלמה בחדר ריק, ודבר זה עלול להשפיע גם על מידת הנינוחות שנשדר וגם על היכולת שלנו להציג את עצמנו באופן טבעי ומשוחרר. כשאנו מדברים מול מצלמה, יותר קשה לנו לתקשר באופן טבעי דרך תנועות ידיים ושפת גוף והדבר משפיע על המסר שהמראיין מקבל מאיתנו. לכן תרגול מוקדם של סיטואציית הריאיון ירגיל אתכם לדבר מול מצלמה ויאפשר לכם לבלוט ביחס למועמדים אחרים.
 
לבסוף, השימוש בזום, כמו בכל תוכנה אחרת, עשוי להיות כרוך בבעיות טכניות שונות ובקשיי תפעול. בדרך כלל מדובר בבעיות פתירות, אולם כשהן צצות בזמן הריאיון עצמו, הן עלולות לפגוע בריכוז ו הן של המראיין והן של המרואיין ולגרום לו לאבד את סבלנותו. המטרה בראיונות עבודה היא לבלוט לחיוב ביחס לשאר המועמדים, ובעיות טכניות יגרמו בדיוק להפך. אל תשכחו שהמראיין פינה זמן במיוחד בשבילכם והוא לא רוצה לבזבז אותו על תיקון תקלות.
 
איך מתכוננים לריאיון מקוון?
כדי להצליח בריאיון כזה חשוב מאוד לזהות את כל האתגרים שניצבים בפנינו ולהיערך אליהם בהתאם. בחירת החדר המתאים, התאורה וזווית הצילום היא רק אחד מהם, חשוב גם להתלבש בהתאם כאילו מדובר בריאיון פרונטלי. רצוי גם לבחון את זווית הצילום כמה דקות לפני ולסדר אותה כך שדעת המראיין לא תוסח על ידי גירויים בחדר. בצד ההנחיה כיצד להתמודד עם אתגרים אלו, ואף להצליח לנצל אותם לטובתכם, תעסוק ההכנה גם בשאר ההיבטים של ריאיון אישי, שאינם ייחודיים דווקא לריאיון מקוון, כגון הצגה עצמית נכונה, הבלטת היתרונות שלכם, מתן מענה ענייני על שאלות ועוד.  
 
כדי לספק לכם התנסות הקרובה ככל האפשר למה שצפוי לכם, תיערך ההדרכה בזום. שתדמה ריאיון אמיתי, במהלכה תשאלו שאלות שככל הנראה תיאלצו לענות עליהן בריאיון עבודה, תקבלו משוב ממדריכים מקצועיים וטיפים כיצד להתכונן לראיון מקוון בצורה הטובה ביותר. יינתן דגש מיוחד כמובן על ההיבטים הייחודיים לריאיון בזום ובסוף התהליך תקבלו משוב מפורט שיסייע לכם לעבור את הריאיון בהצלחה.
 
 
טיפים לראיון זום מוצלח
בחרו סביבה שקטה ונטולת הפרעות - הרחיקו מהחדר ילדים, בני משפחה אחרים וחיות מחמד.
התלבשו בהתאם והקפידו על הופעה מטופחת - התכוננו לריאיון כאילו אתם הולכים לריאיון עבודה פרונטלי המיועד ובהתאם לקוד הלבוש הנהוג בו.
דאגו לכל הנושאים הטכניים מראש - הטעינו את המחשב שלכם, תרגלו את השימוש בזום, בדקו את תקינות המצלמה שלכם וזווית הצילום, סיגרו תריסים על מנת לא ליצור סנוור מאור ותשבו במקום בו אין ברקע מסיחים כמו כלי מטבח או תמונות בולטות מידי.
הכינו מראש תשובות לשאלות נפוצות - כתבו מראש תשובות לשאלות שמראיינים נוטים לשאול, והניחו אותן לפניכם.
 
לסיכום לתהליך ההכנה לראיון מקוון חשיבות רבה. זאת מאחר והוא מהווה סיטואציה חדשה גם לכם וגם למראיין, רצוי לדעת מראש כיצד לעשות את ההתאמות הייחודיות לריאיון שכזה על מנת לעבור אותו בהצלחה.
הכנה נכונה מורידה את רמת הלחץ והחרדה שקיימת אצל רוב המועמדים לראיון, ללא קשר לאופי התפקיד, הניסיון והותק בתחום התעסוקתי.     
רמת לחץ וחוסר הכנה מראש עלולים לגרום לבלבול, חוסר ריכוז וחוסר מיקוד, מצב אשר פוגם מאוד באיכות הראיון וביכולתו של המועמד להביא לידי ביטוי בצורה נכונה ומכוונת את כישוריו המקצועיים ואת רמת התאמתו לתפקיד. 

יש לציין שגם כאשר מהמועמד מאוד מקצועי ובעל התאמה מרבית לתפקיד שאליו הוא מועמד, אם רמת הלחץ והחרדה שלו תהיה גבוהה, הוא יתקשה להביא לידי ביטוי את כישוריו ויכולותיו המקצועיים בצורה נכונה ורלוונטית ביותר.

הייחודיות במכון הדר הינה ביחס האישי, הסבלני, האכפתי, התומך, המכוון, המדריך והמלמד, הניתן לכל מועמד שמגיע לבצע את תהליך ההכנה. הכנה מראש בעזרתינו תאפשר לכם לממש את הפוטנציאל שלכם ולבלוט גם בריאיון במתכונת מקוונת על אף האתגרים הקיימים בו
 

ריאיון עבודה מקוון

הכנה לריאיון עבודה מקוון

צרו קשר 
צרו קשר 
סניף חיפה
שד' ההסתדרות 25, מפרץ חיפה
בניין הסיטי מול, צמוד למרכזית המפרץ
ותחנת רכבת לב המפרץ

טלפון: 04-8419449 

מפת הגעה

סניף תל-אביב
פלאפון: 052-6494042
 
צלצל עכשיו לקבלת ייעוץ ורכישת ערכת מבחנים פסיכוטכניים באינטרנט התואמת למכון ולתפקיד שהינך מוזמן אליו