מכון הכנה למבחני מיון לעבודה - מכון הדר: הגיע מוכן לכל מבחן! - הכנה למרכז הערכה לסגני אלופים בצה"ל

הכנה למרכז הערכה לסגני אלופים בצה"ל

הכנה לסגני אלופים בצה"ל
מרכז ההערכה לסגני אלופים בצה"ל נחלק לשני שלבים:
  • שלב א': שלב זה כולל מבחנים פסיכוטכניים, כגון לוגיקה צורנית, לוגיקה כמותית, לוגיקה מילולית, תרשימים ועוד. כמו כן, בשלב זה מתקיימים מספר מועט של מבחני אישיות.
  • שלב ב': בשלב השני (המתקיים במועד אחר) נבדקת לעומקו אישיותו של המועמד. שלב זה כולל:
  • מבחני אישיות: מבחנים השלכתיים כגון שאלונים, השלמת משפטים, כתיבת סיפור מתמונות, שאלון "300" ועוד.
  • מבחן "דואר נכנס" המיועד לתפקידים בכירים. מבחן זה נועד לבחון יכולות ניהוליות, את יכולתו של המועמד לעמוד בלחצים, להבחין בין עיקר וטפל, ולבצע תעדוף.
  • ראיון אישי עם פסיכולוג תעסוקתי.
  • דינאמיקה קבוצתית: מבחן קבוצתי המשקף את כישוריו התפקודיים של המועמד באינטראקציה בקבוצה, וכן יכולות התמודדות שונות של המשתתף. בדינמיקה יושם דגש על יכולת ארגון, קבלת החלטות, קבלת סמכות ופתרון בעיות.
 
 
 

 תהליך ההכנה במכון הדר למרכז ההערכה לסגני אלופים בצה"ל כולל:
  1. מבחנים פסיכוטכניים: המועמד יקבל הדרכה מקצועית המתבצעת על ידי מאבחנים בעלי ידע וניסיון רב בהקניית כלים, טכניקות ושיטות כיצד לענות על המבחנים בצורה נכונה ובזמן המתאים. במקביל יקבל המועמד ערכת מבחנים ממוחשבת לתרגול נוסף בבית.
  2. ביצוע מבחני אישיות בהתאם לתפקיד הנדרש, כולל מבחן "דואר נכנס". לאחר שהפסיכולוג מנתח את מבחני האישיות ההשלכתיים הוא נותן משוב מקצועי כיצד למלא באופן נכון ומכוון את המבחנים ההשלכתיים כך שיביאו לידי ביטוי בצורה נכונה ומקצועית את רמת התאמתו של המועמד לתפקיד אליו הוא מועמד. המשוב כולל גם התייחסות למבחן "דואר נכנס".
  3. סימולציה של ראיון עם פסיכולוג תעסוקתי מומחה. סימולציה המדמה את הראיון אשר יתקיים במכון המיון, תוך הדרכה לגבי תכנים וכישורים הרלוונטיים לפרופיל התפקיד. הפסיכולוג מדריך את המועמד כיצד לבצע את הראיון בצורה הנכונה והמשכנעת ביותר תוך התייחסות מצד אחד לחוזקות המועמד ולמינופן, ומצד שני לשיקוף נקודות התורפה ומתן כלים להתמודדות. כמו כן, תתבצע התייחסות לתקשורת הבלתי מילולית במהלך הראיון.
  4. השתתפות בדינמיקה קבוצתית. התנסות בתרגילים קבוצתיים משותפים, ובהמשך קבלת משוב על-ידי פסיכולוגים תעסוקתיים, ואנשי מקצוע מתחום מדעי ההתנהגות אשר יבדקו האם המועמד מגלה כוחות מתאימים להתמודדות באתגרים המקצועיים העומדים בפניו ובדרישות התפקיד אליו הוא נבחן, תוך התייחסות לנקודות התורפה והמלצות לשיפור התפקוד.

הכנה נכונה והדרכה מקצועית מקנה למועמד את תחושת הביטחון והידע ומפחיתה במידה ניכרת את תחושת הלחץ והחרדה, ומאפשרת לנבחן להביא את עצמו לידי ביטוי בצורה טובה יותר המהווה נקודת זינוק גבוהה הרבה יותר בהגיעו למבחן האמיתי.

הייחודיות במכון הדר הינו ביחס האישי, הסבלני, האכפתי, התומך, המכוון, המדריך והמלמד, הניתן לכל מועמד שמגיע לבצע את תהליך ההכנה.
 
צרו קשר 
צרו קשר 
סניף חיפה
שד' ההסתדרות 25, מפרץ חיפה
בניין הסיטי מול, צמוד למרכזית המפרץ
ותחנת רכבת לב המפרץ

טלפון: 04-8419449 

מפת הגעה

סניף תל-אביב
פלאפון: 052-6494042/ 053-2296042
 
צלצל עכשיו לקבלת ייעוץ ורכישת ערכת מבחנים פסיכוטכניים באינטרנט התואמת למכון ולתפקיד שהינך מוזמן אליו