הכנה למבחני המיון במכון פילת - מכון הדר: הגיע מוכן לכל מבחן!
מבחני מיון במכון פילת
מכון פילת הינו אחד המכונים הגדולים למיון ואבחון עובדים
לכל הסקטורים והתפקידים, הן לתפקידים בכירים, והן לתפקידים זוטרים.
למכון פילת מאות לקוחות כגון: שירותי הבריאות השונים, רשות הנמלים,
רכבת ישראל, חברות סלולאר, חברות הייטק, המוסד לביטוח לאומי,
נציבות המדינה, חברות ביטוח ופיננסים, קבלה ליישובים קהילתיים,
שטראוס, יונליבר, קופת חולים כללית ומכבי ועוד.

לתהליך הכנה אישי המורכב משבעה מפגשים וללא   הגבלת זמן התקשר:04-8419449

יום המבחנים במכון פילת בדרך כלל נמשך כ-8-10 שעות.

להלן הסבר על יום המבחנים במכון פילת:
  • המבחנים הפסיכוטכניים במכון פילת: מבחנים אלה נועדו לבחון את כישורי החשיבה, הניתוח וההסקה, האינטיליגנציה ואת היכולת להבין ולפתור בעיות בנושאים שונים. מבחנים אלו כוללים לוגיקה צורנית, לוגיקה כמותית, לוגיקה מילולית, אנלוגיות, מבחני הוראות ועוד. למהנדסים והנדסאים קיימים מבחנים נוספים, ביניהם תרשימי זרימה, יכולת טכנית, גרפים, טבלאות ומבחן רמזורים ועוד. 
  • מבחני האישיות במכון פילת: מבחנים אלו נועדו לבחון נטיות אישיותיות ואת אופן התייחסות האדם למצבים חברתיים שונים, באמצעות מבחנים השלכתיים כגון שאלונים, ציורים, השלמת משפטים, כתיבת סיפורים, מבחן הבודק תקשורת בינאישית, העתקת צורות, שאלון "300" ועוד.
  • ראיון עם פסיכולוג תעסוקתי במכון פילת: במהלך הראיון, מציג המועמד את הרקע שלו, את המסלול האישי שעבר, את ההכשרה והנסיון התעסוקתי שצבר. מטרת הראיון היא לבחון את רמת התאמת המועמד לתפקיד, הן מבחינה אישיותית והן מבחינת הנסיון והידע המקצועי שלו.
  • דינאמיקה קבוצתית במכון פילת: מבחן קבוצתי המשקף את כישוריו התפקודיים של המועמד באינטראקציה בקבוצה. ויכולות התמודדות שונות של המשתתף כגון: עבודת צוות, התמודדות עם אתגרים, תקשורת בינאישית , כושר ארגון והובלת הקבוצה ועוד.
  • למועמדים לתפקידי ניהול בכירים הנבחנים במכון פילת: מבחן "דואר נכנס" ומבחן סימולציות הניתנים למועמדים לתפקידים בכירים לניהול. 
יום האבחון וסוגי המבחנים מותאמים לפרופיל התפקיד בארגון אליו הנבחן מועמד.
במכון הדר ההכנה מותאמת לכל תפקיד ומאפשרת לכל מועמד להביא לידי ביטוי את הכישורים והיכולות שלו ולמצות את הפוטנציאל שבו על מנת לעבור בהצלחה רבה את יום המבחנים במכון פילת.
 
תהליך ההכנה במכון הדר למבחני המיון במכון פילת כולל:

א. לימוד מבחני החשיבה (מבחנים פסיכוטכניים): לאחר ביצוע המבחנים ובדיקת תוצאות המבחנים, יקבל המועמד הדרכה מקצועית המתבצעת על ידי מאבחנים בעלי ידע וניסיון רב בהקניית כלים, טכניקות ושיטות כיצד לענות על המבחנים בצורה נכונה ובזמן המתאים. במקביל יקבל המועמד ערכת מבחנים ממוחשבת לתרגול נוסף בבית.
ב. ביצוע מבחני אישיות בהתאם לתפקיד הנדרש. לאחר שהפסיכולוג מנתח את מבחני האישיות ההשלכתיים הוא נותן משוב מקצועי כיצד למלא באופן נכון ומכוון את המבחנים ההשלכתיים כך שיביאו לידי ביטוי בצורה נכונה ומקצועית את רמת התאמתו של המועמד לתפקיד אליו הוא מועמד. המשוב כולל גם התייחסות למבחן "דואר נכנס" לבכירים ולמועמדים לניהול.
ג. סימולציה של ראיון עם פסיכולוג תעסוקתי מומחה. סימולציה המדמה את הראיון אשר יתקיים במכון פילת, תוך הדרכה לגבי תכנים וכישורים הרלוונטיים לפרופיל התפקיד. הפסיכולוג מדריך את המועמד כיצד לבצע את הראיון בצורה הנכונה והמשכנעת ביותר תוך התייחסות מצד אחד לחוזקות המועמד ולמינופן, ומצד שני לשיקוף נקודות התורפה ומתן כלים להתמודדות. כמו כן, תתבצע התייחסות לתקשורת הבלתי מילולית במהלך הראיון.
ד. השתתפות בדינמיקה קבוצתית. התנסות בתרגילים קבוצתיים משותפים, ובהמשך קבלת משוב על-ידי פסיכולוגים תעסוקתיים, ואנשי מקצוע מתחום מדעי ההתנהגות אשר יבדקו האם המועמד מגלה כוחות מתאימים להתמודדות באתגרים המקצועיים העומדים בפניו ובדרישות התפקיד אליו הוא נבחן, תוך התייחסות לנקודות התורפה והמלצות לשיפור התפקוד.

הכנה נכונה והדרכה מקצועית מקנה למועמד את תחושת הביטחון והידע ומפחיתה במידה ניכרת את תחושת הלחץ והחרדה, ומאפשרת לנבחן להביא את עצמו לידי ביטוי בצורה טובה יותר המהווה נקודת זינוק גבוהה הרבה יותר בהגיעו למבחן האמיתי.


כמה זמן נדרש על מנת להגיע מוכן למבחנים?
במכון הדר משך התרגול הוא גמיש, לרוב נמשך מספר ימים (קיימת אפשרות להכנה מרוכזת). התרגול יכול להימשך עד מועד המבחן, או עד שהמועמד מרגיש מוכן למבחן. ההדרכה מתבצעת באופן אישי.

מומלץ להקדיש לתהליך הכנה רציני לפחות פרק זמן של יומיים או שלושה: 
יום לביצוע המבחנים בהתנסות חווייתית הזהה ליום המיון במכון פילת.
יום למשובים והדרכה הכולל: תרגול מבחני הידע, קבלת משוב על מבחני האישיות, סימולציה של ראיון אישי, ומשוב והדרכה לגבי ההשתתפות בדינמיקה הקבוצתית.
יום נוסף לתרגול ושיפור מבחני האישיות בהתאם להמלצות של הפסיכולוג ותרגול של מבחני הידע והחשיבה.
כמובן שניתן לבנות תוכנית אישית ומותאמת על פי הצרכים של כל מועמד.

ניתן גם לבצע הכנה קצרה וממוקדת, הכנה בת יום אחד בלבד
תהליך הכנה קצרה וממוקדת בת יום אחד – הכנה של הרגע האחרון !!
הדגש בתהליך הקצר יהיה על מבחני האישיות, הראיון האישי והדינאמיקה הקבוצתית, ומתן הדרכה מכוונת וממוקדת למבחני הידע להמשך תרגול באופן עצמאי, באמצעות ערכת המבחנים הממוחשבת שתעמוד לרשות המועמדים לתרגול ובהתאם לזמן שעומד לרשותם.
 

במכון הדר אנשי מקצוע בעלי ידע וניסיון רב בתחום, יסייעו לכם להביא לידי ביטוי בצורה מקצועית ונכונה את היכולות והכישורים הרלוונטיים לכל תפקיד ולהגיע מוכנים לכל מבחן ולכל מרכז הערכה.  


הייחודיות במכון הדר הינו ביחס האישי, הסבלני, האכפתי, התומך, המכוון, המדריך והמלמד, הניתן לכל מועמד שמגיע לבצע את תהליך ההכנה.


 

הכנה למבחני מיון במכון פילת

צרו קשר 
צרו קשר 
סניף חיפה
שד' ההסתדרות 25, מפרץ חיפה
בניין הסיטי מול, צמוד למרכזית המפרץ
ותחנת רכבת לב המפרץ

טלפון: 04-8419449 

מפת הגעה

סניף תל-אביב
פלאפון: 052-6494042/ 053-2296042
 
צלצל עכשיו לקבלת ייעוץ ורכישת ערכת מבחנים פסיכוטכניים באינטרנט התואמת למכון ולתפקיד שהינך מוזמן אליו