מכון הכנה למבחני מיון לעבודה - מכון הדר: הגיע מוכן לכל מבחן! - הכנה למכון אבני ראשה

הכנה למכון אבני ראשה

מכון אבני ראשה
אבני ראשה הוא המכון הישראלי למנהיגות בית ספרית. הוא פועל ליצירת עתודה ניהולית מקצועית, פיתוח והפעלת תוכניות הכשרה למנהלים, וקידום תהליכי התפתחות ולמידה למנהלים מכהנים.
חזונו של המכון הוא לקדם את מערכת החינוך בישראל ולשפר את הישגיה באמצעות השקעה במנהלי בתי ספר כקהילה מקצועית מובילה.
חלק מפעילות המכון היא ליצור עתודה של מנהלי בתי ספר, באמצעות איתור מועמדים פוטנציאליים לניהול בתי ספר ומיונם לתוכניות ההכשרה.
המיון הוא תהליך שיטתי ומובנה, במסגרתו נבחנים המועמדים שאותרו או שהגישו מועמדותם לניהול על פי קריטריונים קפדניים ואחידים, ובסופו נבחרים המועמדים המתאימים ביותר לניהול, אשר יתקבלו לתהליך הלמידה במוסדות ההכשרה.


 
 מטרת המיון
בניית עתודה ניהולית ממוקדת חינוך, הוראה ולמידה - בהתאמה למספר משרות הניהול הפנויות במחוזות ובמגזרים השונים.

שלבי המיון
 • שאלון הרשמה.
 • מילוי חוות דעת על ידי מנהל בית הספר.
 • מילוי חוות דעת על ידי המפקח הכולל.
 • מילוי שאלון ביוגרפי על ידי המועמד.
 • השתתפות במרכז הערכה.
 
תהליך המיון במכון אבני ראשה כולל:
 • שאלון ביוגרפי הכולל שאלות פתוחות המתייחסות לעברו המקצועי של המועמד במערכת החינוך.
 • דינאמיקה קבוצתית הינו מבחן קבוצתי המשקף את כישוריו התפקודיים של המועמד באינטראקציה בקבוצה, וכן יכולות התמודדות שונות של המשתתף.
 • ראיון אישי עם המועמד במהלך הראיון הצוות בוחן ומתרשם מעמדותיו של המועמד בסוגיות חינוכיות שונות וכן את הידע והניסיון החינוכי של המועמד. כמו כן הצוות בודק את  רמת ההתאמה, הכישורים והיכולות של המועמד, מול דרישות התפקיד לנהל מוסד חינוכי.
 
תהליך ההכנה במכון הדר למבחני המיון במכון אבני ראשה כולל:
 • מילוי שאלון ביוגרפי הדומה לשאלון המועבר במכון אבני ראשה, וקבלת הנחיה והדרכה מקצועית על ידי פסיכולוג תעסוקתי מומחה למילוי נכון ומכוון.
 • סימולציה של ראיון עם פסיכולוג תעסוקתי מומחה. סימולציה המדמה את הראיון אשר יתקיים במכון אבני ראשה, תוך הדרכה לגבי התכנים והכישורים הרלוונטיים לפרופיל התפקיד של מנהל מוסד חינוכי. הפסיכולוג מדריך את המועמד כיצד לבצע את הראיון בצורה הנכונה והמשכנעת ביותר תוך התייחסות מצד אחד לחוזקות המועמד ולמינופן, ומצד שני לשיקוף נקודות התורפה ומתן כלים להתמודדות. כמו כן, תתבצע התייחסות לתקשורת הבלתי מילולית במהלך הראיון.
 • התנסות בדינאמיקה קבוצתית - ביצוע תרגילים קבוצתיים משותפים, המתארים סימולציות ומשחקי מצב מתחום ניהול בית ספר, התמודדות עם מצבים שונים, קבלת החלטות, וקביעת מדיניות עבודה של מערכת בית הספר בתוך הקהילה ובאינטראקציה עם נותני המדיניות והשירותים הנוספים בקהילה. בתום הדינאמיקה כל משתתף יקבל משוב אישי לגבי רמת תפקודו בדינאמיקה הקבוצתית על-ידי פסיכולוגים תעסוקתיים ואנשי מקצוע מתחום מדעי ההתנהגות, אשר יבדקו האם המועמד מגלה כוחות מתאימים להתמודדות באתגרים המקצועיים העומדים בפניו ובדרישות התפקיד אליו הוא נבחן, תוך התייחסות לנקודות התורפה והמלצות לשיפור התפקוד.

הייחודיות במכון הדר הינו ביחס האישי, הסבלני, האכפתי, התומך, המכוון, המדריך והמלמד, הניתן לכל מועמד שמגיע לבצע את תהליך ההכנה.
 
צרו קשר 
צרו קשר 
סניף חיפה
שד' ההסתדרות 25, מפרץ חיפה
בניין הסיטי מול, צמוד למרכזית המפרץ
ותחנת רכבת לב המפרץ

טלפון: 04-8419449 

מפת הגעה

סניף תל-אביב
פלאפון: 052-6494042/ 053-2296042
 
צלצל עכשיו לקבלת ייעוץ ורכישת ערכת מבחנים פסיכוטכניים באינטרנט התואמת למכון ולתפקיד שהינך מוזמן אליו