מבחני מיון לשב"ס
מבחני המיון לשב"ס נערכים  במרכז הערכה של שרות בתי הסוהר ברמלה ומתקיימים בכמה שלבים:
השלב הראשון של מבחני המיון בשב"ס
מבדקים האומדים את יכולות המועמד ונתוניו, בהתאם לנדרש בתפקיד הסוהר. המבחנים מורכבים ממבחני ידע ומבחנים השלכתיים, אשר כוללים:
א. מבחנים פסיכוטכניים, לרבות מבחן דפ"ר.
ב. מבחני אישיות.

כמו כן, המועמד נדרש במילוי טפסים נוספים שיישלחו לבדיקת הגורמים המקצועיים, ושיחה עם רופא. זהו יום ממיין שבכל אחד משלביו אם נמצא כי המועמד אינו מתאים לקריטריונים שנקבעו – לא ימשיך לשלב הבא.
                                                                                            
פירוט תהליך ההכנה למבחני השב"ס המתקיים במכון הדר.

התהליך מורכב משבעה מפגשים וכולל את השלבים הבאים:
שלב א'
מבחני מיון המתקיימים  במרכז הערכה של השב"ס ברמלה.
בתחילת התהליך המועמד יבצע מבחנים באותם נושאים וברמת קושי הזהים למבחני המיון בלשכת הגיוס של השב"ס .
מבחנים פסיכוטכניים: נועדו לבחון את רמת הידע, ורמת העברית של המועמד.
לימוד המבחנים הפסיכוטכניים נעשה  במהלך שישה מפגשים  יומיים, באמצעות הדרכה אישית של מאבחנת פסיכוטכנית מקצועית, אשר מלמדת את המועמד את השיטות והטכניקות לפתרון נכון של המבחנים ובהתאם לזמן הניתן לכל מבחן.
מבחני אישיות: בוחנים את רמת ההתאמה האישיותית של המועמד. את מבחני האישיות מבצע המועמד באופן עצמאי ולאחר מכן מקבל משוב מפסיכולוג תעסוקתי.
שיחת משוב והדרכה עם הפסיכולוג: ניתוח מבחני האישיות, תוך ציון נקודות התורפה והמלצות לשיפור המבחנים בהתאם לכישורים הנדרשים.
סימולציה של ראיון כפי שמתקיים במרכז הערכה של השב"ס  תוך כדי הדרכה לגבי התכנים והכישורים הרלוונטיים, תוך שימת דגש על התאמת היכולות והכישורים של המועמד לדרישות התפקיד.
ערכת מבחנים ממוחשבת: המועמד יקבל ערכה ממוחשבת לתרגול נוסף של המבחנים הפסיכוטכניים, אשר עומדת לרשותו לתרגול ללא הגבלה ועד מועד המבחן. 

שלב ב'
הגיבושון, מיועד למועמדים אשר עברו בהצלחה את מבחן הידע והאישיות במרכז הערכה ברמלה.
הגיבושון הינו למעשה מבחן קבוצתי המתקיים  במתכונת מרכז הערכה הנמשך יומיים בבית הספר לכושר מבצעי של השב"ס. במהלך הגיבושון נבדקת התאמתו של המועמד לגיוס ברמת היכולות האישיים שלו והיכולות הבינאישיים, יכולת עבודה בצוות, עמידה בלחץ, ועמידה בפני אתגרים.
ההתאמה של המועמדים נבחנת  באמצעות סימולציות ומשימות קבוצתיות, ומבחן כשירות גופנית.
במכון הדר מתקיים תהליך הכנה מקצועי ואישי לגיבושון שמטרתו הקניית כלים וידע רב להשתתפות נכונה בסימולציות אשר מתקיימות בתהליך הגיבוש.
המועמד משתתף בסימולציות המתקיימות במהלך הגיבושון, ולוקח חלק פעיל ובאופן חווייתי בהתנסות בסימולציות שבמהלכן הוא נדרש להציג דרכי התמודדות אשר יביאו לפתרונן . המועמד מקבל הסבר במשחקי מצב ותפקידים כגון סוהר מול אסירים, סוהר הנתקל בחוסר שיתוף פעולה של האסירים, והתמודדות במצבים שונים במהלך יום פעילות במתקן כליאה . כמו כן המועמד נדרש לגלות יכולות ואלטרנטיבות להתמודדות נכונה עם דרישות של ביצוע משימות כגון: יכולות של עבודה בצוות, התמודדות במצבי לחץ, ויכולת קבלת החלטות.
לאחר מכן המשתתף מקבל משוב והדרכה אישית ע"י הפסיכולוג או המדריכים המקצועיים המשתתפים בתהליך.
 
מכון הדר מתמחה בהכנה למבחנים לשב"ס למשטרה ולמבחני מג"ב.
הייחודיות של מכון הדר באה לידי ביטוי בידע וניסיון רב שצברנו במהלך 20 שנות פעילות בתחום ההכנה למבחני מיון לעבודה.
כמו כן באה לידי ביטוי ברמת העבודה המקצועית ומתן יחס אישי וסבלני לכל מועמד. מצב שמביא לתוצאות גבוהות . יש לציין שמספר רב של מועמדים אשר עשו הכנה במכון הדר עוברים בהצלחה את מבחן הדפ"ר  של השב"ס .
לכן רוב המועמדים מופנים אלינו בהמלצות ע"י חברים אשר השתתפותו בתהליך ההכנה וכמו כן בהמלצות גורמים מקצועיים המכירים את רמת עבודותינו המקצועית וביחס האישי ובסבלנות הרבה הניתנת לכל מועמד שמגיע אלינו.
 
במכון הדר אנשי מקצוע בעלי ידע וניסיון רב  בתחום יסייעו לכם להגיע מוכנים לכל אחד מהסימולציות ולהביא לידי ביטוי בצורה מקצועית ונכונה את הכישורים והיכולות שלכם.

הייחודיות במכון הדר הינו ביחס האישי, הסבלני, האכפתי, התומך, המכוון, המדריך והמלמד, הניתן לכל מועמד שמגיע לבצע את תהליך ההכנה.

מבחני קבלה לשב"ס

צור קשר 
סניף חיפה
שד' ההסתדרות 25, מפרץ חיפה
בניין הסיטי מול, צמוד למרכזית המפרץ
ותחנת רכבת לב המפרץ

טלפון: 04-8419449 | נייד: 052-6494042
מפת הגעה
 
צלצל עכשיו לקבלת ייעוץ ורכישת ערכת מבחנים פסיכוטכניים באינטרנט התואמת למכון ולתפקיד שהינך מוזמן אליו

מכון הדר 2016 © כל הזכויות שמורות
סניף חיפה - טלפון: 04-8419449 | נייד: 052-6494042 |​  סניף תל אביב - טלפון:  04-8419449 I נייד: 052-6494042
כתובת: ההסתדרות 25, מפרץ חיפה. בניין הסיטימול, צמוד לתחנת מרכזית המפרץ ותחנת רכבת לב המפרץ (מפת הגעה)
מכון הדר 2016 © כל הזכויות שמורות
Facebook