הכנה למבחני מיון לעבודה - מכון הדר: הגיע מוכן לכל מבחן!

הכנה למבחני מיון לעבודה ומרכזי הערכה

 
 
תהליך ההכנה למבחני מיון לעבודה במכון הדר

תהליך ההכנה מותאם למועמד - בהתאם לתפקיד והמכון אליו הוא מופנה


 

 או התקשר:  סניף חיפה 04-8419449
                    סניף ת"א: 052-6494042

התהליך מתבצע במספר שלבים:

שלב ביצוע המבחנים:

המבחן מורכב ממספר חלקים משמעותיים:
1. מערך מבחני האינטליגנציה: מבחני הידע, אשר נועדו לבחון את רמת הידע והיכולות הקוגנטיביות של        המועמד, כמו לדוגמא: לוגיקה צורנית, לוגיקה כמותית, לוגיקה מילולית, תרשימים וגרפים. מבחני הידע      מותאמים למכון ולתפקיד של המועמד.
2.מערך מבחני האישיות: מבחני האישיות כוללים סוגים רבים של מבחנים, כגון שאלונים, ציורים, השלמת     משפטים ומבחנים השלכתיים. מבחני האישיות בוחנים את רמת ההתאמה של המועמד לתפקיד על       פי מאפייניו האישיותיים.
3.דינמיקה קבוצתית: מבחן קבוצתי המשקף את כישוריו התפקודיים של המועמד באינטראקציה               בקבוצה, וכן יכולות התמודדות שונות של המשתתף כגון: התנהגות במצבי לחץ, כושר מנהיגות, יכולת       עבודה בצוות, עמידה בפני אתגרים וקונפליקטים קבוצתיים, וכו'. הסימולציה של הדינמיקה הקבוצתית     מאפשרת התנסות חווייתית של המועמד במצבי תפקוד שונים בקבוצה. במהלך המשימות צופים             הפסיכולוגים במשתתפים, ומאתרים אינפורמציה רלוונטית לגבי כל נבחן.

לאחר שלב ביצוע המבחנים יתחיל שלב קבלת המשובים:

1. שיחת משוב עם פסיכולוג תעסוקתי: לאחר בדיקת המבחנים, המועמד מוזמן לשיחת משוב עם             פסיכולוג תעסוקתי מומחה. במהלך המשוב המועמד מקבל:
    א. ניתוח מבחני האישיות, תוך ציון נקודות התורפה והמלצות לשיפור המבחנים בהתאם לכישורים              הנדרשים לפרופיל התפקיד שאליו מועמד הנבחן.
    ב. סימולציה של ראיון אישי כפי שמתקיים במכון המיון, תוך כדי הדרכה לגבי התכנים והכישורים                הרלוונטיים לפרופיל התפקיד שאליו המועמד נבחן, כולל התייחסות למסרים בלתי מילוליים כגון              שפת גוף וכו'.
    ג. משוב והדרכה על הדינמיקה הקבוצתית: בסיום הדינמיקה הקבוצתית, כל משתתף מקבל משוב              אישי על רמת תפקודו בקבוצה תוך התייחסות לנקודות התורפה והמלצות לשיפור התפקוד.
2. הדרכה אישית בלמידה למבחני הידע: הדרכה אישית ניתנת על ידי צוות מאבחנים מקצועיים, אשר          במהלכה יתרגל הנבחן את המבחנים הרלוונטיים לתפקיד ולארגון אליו הוא מועמד, תוך שימת דגש על      הנושאים בהם הוא חלש, במטרה לשפר את הישגיו במבחני הידע והחשיבה. כמו כן המועמד יקבל            ערכת מבחנים ממוחשבת ללימוד ותרגול נוסף בבית.
 
הערה: ניתן להתאים את אופן ההכנה לדרישות המיוחדות של המועמד וניתן להשתתף רק בחלקים מסוימים מהמבחנים. לדוגמא :ניתן להשתתף רק בדינמיקה הקבוצתית ולקבל הדרכה לגבי התפקוד בדינמיקה, או שניתן לבצע רק סימולציה של ראיון אישי עם הדרכה מותאמת, כמו כן ניתן לרכז הכנה ליום אחד בלבד כהכנה מרוכזת. 
כמו כן ניתן לבצע הכנה ספציפית למרכזי הערכה לתפקידים ניהוליים.
 ההכנה מיועדת לכל המקצועות והתפקידים ולכל המכונים : אדם-מילוא, פיל"ת, פסגות, ביפ, קינן שפי ,אריאלי, טופ-שיא , מכון מור ועוד.
כמו כן, ישנה הכנה מיוחדת המותאמת ספציפית למקצועות הבאים: מורי נהיגה , קציני בטיחות בתעבורה, מכבי אש, נמל משטרה ונציבות המדינה.
 
הכנה נכונה והדרכה מקצועית מקנה למועמד את תחושת הביטחון והידע ומפחיתה במידה ניכרת את תחושת הלחץ והחרדה, ומאפשרת לנבחן להביא את עצמו לידי ביטוי בצורה טובה יותר המהווה נקודת זינוק גבוהה הרבה יותר בהגיעו למבחן האמיתי.


כמה זמן נדרש על מנת להגיע מוכן למבחנים?
במכון הדר משך התרגול הוא גמיש, לרוב נמשך מספר ימים (קיימת אפשרות להכנה מרוכזת). התרגול יכול להימשך עד מועד המבחן, או עד שהמועמד מרגיש מוכן למבחן. ההדרכה מתבצעת באופן אישי.

מומלץ להקדיש לתהליך הכנה רציני לפחות פרק זמן של יומיים או שלושה: 
יום לביצוע המבחנים בהתנסות חווייתית הזהה ליום המיון במכון אדם מילוא.
יום למשובים והדרכה הכולל: תרגול מבחני הידע, קבלת משוב על מבחני האישיות, סימולציה של ראיון אישי, ומשוב והדרכה לגבי ההשתתפות בדינמיקה הקבוצתית.
יום נוסף לתרגול ושיפור מבחני האישיות בהתאם להמלצות של הפסיכולוג ותרגול של מבחני הידע והחשיבה.
כמובן שניתן לבנות תוכנית אישית ומותאמת על פי הצרכים של כל מועמד.

ניתן גם לבצע הכנה קצרה וממוקדת, הכנה בת יום אחד בלבד
תהליך הכנה קצרה וממוקדת בת יום אחד – הכנה של הרגע האחרון !!
הדגש בתהליך הקצר יהיה על מבחני האישיות, הראיון האישי והדינאמיקה הקבוצתית, ומתן הדרכה מכוונת וממוקדת למבחני הידע להמשך תרגול באופן עצמאי, באמצעות ערכת המבחנים הממוחשבת שתעמוד לרשות המועמדים לתרגול ובהתאם לזמן שעומד לרשותם.

חשוב מאודמבחני אישיות, דינאמיקה קבוצתית, וראיון אישי מאובחנים ומנותחים במכוני המיון ע"י פסיכולוגים מיומנים ועל כן ישנה חשיבות רבה להצלחת ההכנה אם היא נעשית ע"י פסיכולוג מקצועי ומנוסה ולא מדריך/מאמן/יועץ/מאבחן.
 

במכון הדר אנשי מקצוע בעלי ידע וניסיון רב בתחום, יסייעו לכם להביא לידי ביטוי בצורה מקצועית ונכונה את היכולות והכישורים הרלוונטיים לכל תפקיד ולהגיע מוכנים לכל מבחן ולכל מרכז הערכה.  
 
הייחודיות במכון הדר הינו ביחס האישי, הסבלני, האכפתי, התומך, המכוון, המדריך והמלמד, הניתן לכל מועמד שמגיע לבצע את תהליך ההכנה.


 
צרו קשר 
צרו קשר 
סניף חיפה
שד' ההסתדרות 25, מפרץ חיפה
בניין הסיטי מול, צמוד למרכזית המפרץ
ותחנת רכבת לב המפרץ

טלפון: 04-8419449 

מפת הגעה

סניף תל-אביב
פלאפון: 052-6494042/ 053-2296042
 
צלצל עכשיו לקבלת ייעוץ ורכישת ערכת מבחנים פסיכוטכניים באינטרנט התואמת למכון ולתפקיד שהינך מוזמן אליו