מכון הכנה למבחני מיון לעבודה - מכון הדר: הגיע מוכן לכל מבחן! - הכנה לחברת חשמל

הכנה לחברת החשמל

חברת החשמל
חברת החשמל מייצרת, מוליכה, מחלקת ומספקת את רוב החשמל הנצרך במשק הישראלי. כמו כן, עוסקת בבניית והקמת התשתיות הנדרשות ליתר פעולותיה.
מבדקי ההתאמה לחברת החשמל נמשכים כ-7 שעות, וכוללים:
 • מבחנים פסיכוטכניים: לוגיקה צורנית, לוגיקה כמותית, לוגיקה מילולית, דיוק תפיסתי, גרפים ועוד.
 • מבחני אישיות: מבחנים השלכתיים כגון שאלונים, השלמת משפטים, העתקת צורות, שאלון "300"
 • ראיון עם פסיכולוג תעסוקתי: ראיון בהתאם לפרופיל התפקיד (ניהולי, שיווקי, שירותי).
 • דינאמיקה קבוצתית: מבחן קבוצתי המשקף את כישוריו התפקודיים של המועמד באינטראקציה בקבוצה, וכן יכולות התמודדות שונות של המשתתף.
 • מבחן "דואר נכנס" לבכירים ולמועמדים לניהול.

 
 
 
תהליך ההכנה במכון הדר למבחני המיון בחברת חשמל כולל:
א. לימוד מבחני החשיבה (מבחנים פסיכוטכניים): לאחר ביצוע המבחנים ובדיקת תוצאות המבחנים, יקבל המועמד הדרכה מקצועית המתבצעת על ידי מאבחנים בעלי ידע וניסיון רב בהקניית כלים, טכניקות ושיטות כיצד לענות על המבחנים בצורה נכונה ובזמן המתאים. במקביל יקבל המועמד ערכת מבחנים ממוחשבת לתרגול נוסף בבית.
ב. ביצוע מבחני אישיות בהתאם לתפקיד הנדרש. לאחר שהפסיכולוג מנתח את מבחני האישיות ההשלכתיים הוא נותן משוב מקצועי כיצד למלא באופן נכון ומכוון את המבחנים ההשלכתיים כך שיביאו לידי ביטוי בצורה נכונה ומקצועית את רמת התאמתו של המועמד לתפקיד אליו הוא מועמד. המשוב כולל גם התייחסות למבחן "דואר נכנס" לבכירים ולמועמדים לניהול.
ג. סימולציה של ראיון עם פסיכולוג תעסוקתי מומחה. סימולציה המדמה את הראיון אשר יתקיים בחברת חשמל, תוך הדרכה לגבי תכנים וכישורים הרלוונטיים לפרופיל התפקיד. הפסיכולוג מדריך את המועמד כיצד לבצע את הראיון בצורה הנכונה והמשכנעת ביותר תוך התייחסות מצד אחד לחוזקות המועמד ולמינופן, ומצד שני לשיקוף נקודות התורפה ומתן כלים להתמודדות. כמו כן, תתבצע התייחסות לתקשורת הבלתי מילולית במהלך הראיון.
ד. השתתפות בדינמיקה קבוצתית. התנסות בתרגילים קבוצתיים משותפים, ובהמשך קבלת משוב על-ידי פסיכולוגים תעסוקתיים, ואנשי מקצוע מתחום מדעי ההתנהגות אשר יבדקו האם המועמד מגלה כוחות מתאימים להתמודדות באתגרים המקצועיים העומדים בפניו ובדרישות התפקיד אליו הוא נבחן, תוך התייחסות לנקודות התורפה והמלצות לשיפור התפקוד.


הכנה נכונה והדרכה מקצועית מקנה למועמד את תחושת הביטחון והידע ומפחיתה במידה ניכרת את תחושת הלחץ והחרדה, ומאפשרת לנבחן להביא את עצמו לידי ביטוי בצורה טובה יותר המהווה נקודת זינוק גבוהה הרבה יותר בהגיעו למבחן האמיתי.


כמה זמן נדרש על מנת להגיע מוכן למבחנים?
במכון הדר משך התרגול הוא גמיש, לרוב נמשך מספר ימים (קיימת אפשרות להכנה מרוכזת). התרגול יכול להימשך עד מועד המבחן, או עד שהמועמד מרגיש מוכן למבחן. ההדרכה מתבצעת באופן אישי.


 תהליך הקבלה לחברת החשמל:
 • הגשת מועמדות למשרה מתבצעת באמצעות אתר האינטרנט של החברה.
 • סינון ראשוני של המועמדים על ידי מחלקות משאבי האנוש של החברה באמצעות בדיקת ההתאמה של קורות החיים בהתאם לדרישות הסף שנדרשו למשרה.
 • ראיון טלפוני שמטרתו תיאום ציפיות ראשוני והשלמת פרטים אישיים.
 • ראיון מקצועי: נעשה על ידי נציג מקצועי מהיחידה הרלוונטית ונציג משאבי אנוש, בוחן את ההתאמה המקצועית לתפקיד.
 • מבדקי התאמה לתפקיד, במחלקת מיון ופסיכולוגיה ארגונית, האורך כ-7 שעות.
 • בדיקת התאמה בטחונית: על כל מועמד למלא שאלון אישי לצורך קביעת התאמה בטחונית.
 • בחינת כשירות רפואית: עמידה בבדיקות רפואיות בהתאם לעיסוק העתידי.

הייחודיות במכון הדר הינו ביחס האישי, הסבלני, האכפתי, התומך, המכוון, המדריך והמלמד, הניתן לכל מועמד שמגיע לבצע את תהליך ההכנה.
 
צרו קשר 
צרו קשר 
סניף חיפה
שד' ההסתדרות 25, מפרץ חיפה
בניין הסיטי מול, צמוד למרכזית המפרץ
ותחנת רכבת לב המפרץ

טלפון: 04-8419449 

מפת הגעה

סניף תל-אביב
פלאפון: 052-6494042/ 053-2296042
 
צלצל עכשיו לקבלת ייעוץ ורכישת ערכת מבחנים פסיכוטכניים באינטרנט התואמת למכון ולתפקיד שהינך מוזמן אליו